Májové slavnost v Dolních Jirčanech 17.5.2014

Kousek za Prahou leží malá obec Horní-Dolní...
Po prařském okruhu, až ke sjezdu na Jesenici se za autíčkem jenom práší... pak kruhový objezd a už jste skoro tam - Horní Jirčany. Dáte se Hlavní ulicí a na samém konci... jsem narazila na uzavírku. Tak kousek couvnout a zaparkuji ve vedlejší uličce. Pod betonovými panely teče potok. Na náměstí v Psárech-Dolních Jirčanech je to jen pár kroků do kopečka. Kol kolem krámky, kde můžete ochutnat místní pečivo, marcipánové figurky, cukrovou vatu, grilované klobásy a zapít něčím dobrým. Radost si můžete udělat i malým dárkem...
V některých krámcích můžete narazit na malé prodavače, místní školáky, kteří prodávají svoje výtvory a výtěžek věnují na UNICEF. Děti pomáhají dětem. Ručně vyrobené mýdlo a pavouček z korálků, to je můj úlovek.

Po vystoupení místních školáků přišel na řadu Daniel Hůlka.
Z oblohy začala padat voda. Kryté pódium a rozkvetlé náměstí deštníků.
V muzikálovém bloku zazpíval písně z Barona Prášila, Draculy, Kata Mydláře a kdyby nedošlo k drobnému technickému problému, mohly posluchači slyšet i Javerta z Bídníků.
Déšť, vůz a pláč publikum vnímalo naplno, když jim pršelo za límec...
Hádanka s tajenkou a nakonec Ráj.
Ani hustý déšť nevadil. Na závěr proběhl vědomostní kvíz o vstupenky na Danielův koncert, pořádaný 19.5.2014 v pražském divadle Broadway.

Publikum se pak rozprchlo do sucha. Chtěla jsem se rozloučit s panem starostou Polné a jeho chotí, které jsem zahlédla v davu, ale někam zmizeli. Na podzim jistě zavítá Daniel i na Vysočinu a já budu moci psát i o vystoupení v Polné.

Promáčenou bundu hodím na zadní sedadlo a hurá na cestu.

Text: © Jana Blažková

Zpět na úvodní stránku