Daniel Hůlka - jen tak

Daniel Hůlka i přes svou uzavřenou povahu občas prozradí sdělovacím prostředkům něco o svých zálibách.
1999 2004 Díky tomu ví jeho fanoušci, že jeho oblíbené jídlo je kuře na jakýkoliv způsob a že má jako každý správný Čech rád pivo ( a taky jsem ho viděla kouřit - Malbora) a není moc na sladkosti.
Že jeho oblíbená barva je černá, i když mu sluší také momentální přírodní a barevnější tóny.
Že se narodil ve znamení Blíženců (neboli dva v jednom :)).
Že kromě volejbalu, který až do zranění hrál závodně, věnoval se, a pokud mu to čas dovolí, dosud se věnuje mnoha sportům (snad úplně všechny vodní sporty, lyžování, hokej, létání, kulečník, squash, rád jezdí na horském kole, na motorce, na koni, autem..., okusil i slast bungee jumpingu).
Že si potrpí na stříbrné šperky, které teď moc nenosí, protože mu překážejí při řízení motorky .
Že jeho oblíbená květina je růže.
Víme, že se ochotně zúčastňuje benefičních akcí a ač sám zatím bezdětný, velmi dobře si rozumí s dětmi a rád potěší svou návštěvou a dárky nemocné, opuštěné či jinak handicapované děti nebo podpoří akci konanou v jejich prospěch. Povzbuzuje tím i další, kteří by rádi pomohli, ale třeba se ostýchají.
Dan je dlouholetým patronem Linky bezpečí, (projekt Nadace Naše dítě), která pomáhá dětem, které se dostaly do problémů.
 
Víme, že nebyl na vojně. Že je pacifista, ale vlastní zbrojní pas.
 
Snad neprozradím žádné tajemství: je strašně vysoký (196 cm, ale při focení s malými osobami se umí zmenšit), narozeniny slaví 1. června a jmeniny 17. prosince. V červnu 2002 se oženil, po necelých dvou letech se manželé rozvedli.
 
Nedávno Dan naplnil děsivou noční můru většiny svých příznivců: oholil vous i krásný dlouhý vlas. Ale obavy, že Dan teď bude už "jen" nádherný hlas, byly zbytečné. Jeho osobní charisma se obávanými postřižinami vůbec nezměnilo.
 Pavouk

Dan si nechal vytetovat na zátylek pavouka.
 
Pavouci na hokeji Je to pavouk z čeledi křižákovitých (Araneidae). Podle velikosti asi samička, čemuž odpovídá i červená květinka na pavoučím zadečku. Mohla by se jmenovat třeba Morgana. Někteří ale tvrdí, že je to sameček a jmenuje se Mordred. Dan se odpovědi na přímý dotaz vyhnul. Nový pavouk je v každém případě populární a jeho motiv se objevuje už i na přilbách našich hokejistů. Vždyť také pavouci nosí štěstí.
 


Cesta do Himalájí

Říká se, že svět je malý. Ale zkuste si udělat svůj vlastní výlet do Himalájí. Je to o něčem jiném než zájezd do Dubaje, Keni či Karibiku s cestovkou.
 
Himaláje, Indie Danovi, který má rád hory, přírodu, dobrodružství a rád si udělá názor až po osobním kontaktu s místními přírodními, kulturními i dalšími poměry, se podařilo v létě 2001 zorganizovat malou soukromou šestitýdenní výpravu do severní Indie a Himalájského podhůří.

 
Poznámka webmastera: Byla jsem před pár lety v severní Indii. VÍM, jak to tam vypadá. Přinesla jsem si odtamtud stejně jako Dan zážitky nesdělitelné nikomu, kdo prakticky nevytáhl paty z Evropy a dovolenou tráví maximálně na Kanárech nebo v Dominikanské republice all inclusive. Bylo mi špatně z toho, jak o Danově cestě psaly bulvární plátky. Ale ještě více z pisálistů, kteří za peníz napíšou cokoliv, jen aby za honorář mohli opět na Kanáry.

 

Cesta do Střední Ameriky

Dan procestoval na jaře 2003 část střední Ameriky (Mexiko, Guatemala, Kuba).
 
Odlet Přílet Tento kousek našeho světa, zmítaného ozbrojenými konflikty a epidemiemi, se zdál v dubnu poměrně bezpečný a zdánlivě skrýval "jen" cestovatelské záludnosti. Ty si však Dan si užil v plné míře. Přetržené lano při trekingu v tropickém pralese v Guatemale a patnáctimetrový pád do nepřístupné rokle, zranění, místní lékařská péče. Naštěstí vše dopadlo dobře.
 
Poznámka: Vlasy a vousy Dan sundal dolů hned po příletu do Mexika, a plánoval to již déle. S úrazem jeho radikální změna vizáže nesouvisí.

 

Thajsko, Thajsko, Thajsko

Thajsko Asi každý, kdo jednou navštíví jihovýchodní Ásii, rád se tam vrací.
Dan poslední roky jezdí pravidelně v zimě do Thajska. Věnuje se tam hlavně potápění. Pobřeží Andamanského moře i svět pod jeho hladinou jsou pohádkově malebné a podmínky k potápění výborné. Dan si zdejší moře a ani kuchyň nemůže vynachválit.
A nebýt toho, že je tak vysoký, málokdo by ho na trhu rozeznal od "domácích".Motorky

Triumph Tiger 900

Dan konečně našetřil v roce 1998 na vlastní motorku (první dostal od tatínka v 15 letech) a o prázdninách 1998 si koupil Triumph Tiger 900.
 
Nádherná hračka (katalog firmy Triumph říkal: 342 000 Kč včetně DPH, bez příslušenství). Byla krásně červená (Chilli Red), nechal se na ní vyfotit pro NeiReport (oblečený) - v kostýmu krále Brambase, kterého hraje v pohádce "Z pekla štěstí", jež se od února 1999 promítá v  našich kinech.

Ultra Classic Electra Glide


Později mu Ježíšek nadělil Harleye, krásný dvousic (Ultra Classic Electra Glide). Patnáctistovka.
 
Na jaře 2002 nás Dan překvapil sdělením, že přesedlal na Hondu X-Eleven (Naked), také krásný stroj.
První motorku pak daroval kamarádovi a Harleye prodal.
A teď jak to napsat, aby to nebyla fráze?
Hodně stovek a tisíců dalších kilometrů bez nehody.  Voda

Dan u Vltavy

Daniel má rád vodu ve všech podobách.
Na druhé straně má z vody respekt, protože na vlastní kůži zažil, co dovede. Ač velmi dobrý plavec, dvakrát se topil, naštěstí neutopil a na vodu nezanevřel.
Dobře a rád plave, jezdí na vodu (vyšla kouzelná knížka "Kumštýři na vodě") a má-li čas, vydrží ve vaně i dvě hodiny.
Nadšeně hovořil o potápění v moři. Absolvoval potápěčský výcvik a rád by nyní zkusil i hloubky kolem 80 metrů.
Vody v pevném skupenství si užívá při hokeji v týmu známých tváří a hlavně na lyžích.
 


Automobily

Dan v červené kombinéze Stejnou relaxací pro Dana jsou automobilové závody a jízda terénními vozy, zejména disciplína zvaná "mnohonásobné vruty s Mitsubishi Pajero na čerstvě sklizeném poli".
 
Možná i pěkné ženy. I když pravil, že "ženská je divný tvor, se kterým jsou jenom problémy - Bez ní chlap být nemůže a s ní je to těžké:-)."
Dan

Poznámka Webmastera:
... a s váma mužskýma má člověk jen trápení a věčnou hrůzu, aby se vám něco nestalo :-))).

 

 

Létání

  Létání Danovi učarovalo, je pro něj příjemnou relaxací.
 
Dan před letadlem O Danielově vášni k pilotování, jsme se poprvé dozvěděli, když v březnu 1998 nečekaně přilétl k nám do Ostravy, kde měl autogramiádu. Novinářům tehdy prozradil, že létá už půl roku a že za pár dní bude v Kunovicích létat s výherci rozhlasové soutěže.
Na závěrečnou zkoušku, která je nezbytná k získání pilotního průkazu, aby mohl létat úplně sám, si pro své pracovní vytížení bohužel dosud nevyšetřil čas. 

Vaření

Dan v kuchyni Na fotografii z kuchyně sice Daniel Hůlka pózuje s rychlovarnou konvicí, ale kávou jeho kuchařský um zdaleka nekončí. Má-li čas, vaří dokonce rád a s notnou dávkou fantazie.
 

"Spolu s Tomášem Traplem jsme dělali i takové večírky, že jsme poslali ženy pryč, sami jsme uspávali děti a přitom si vařili. Tak vznikla spousta originálních receptů, kdy jsme něco nakoupili a pak zkoušeli, co dobrého by z toho šlo udělat.

Kuchaření v Zahradě v opeře Strašně dobrá a přitom jednoduchá na přípravu je třeba ryba na kapari: Štiku nebo candáta nasolíte, zakapete citronem, posypete kmínem a bazalkou a na plátcích másla upečete. Ve finále, asi po dvaceti minutách, podlejete rybu vínem a úplně nakonec přidáte skleničku kapari ve vinném octě. Jako příloha je nejvhodnější pečivo, pokud možno světlý francouzský chleba, anebo rýže."
 
Při cestách po světě Dana zaujaly i speciality nepálské a thajské kuchyně, ale recepty zatím neprozradil.
 

 
Foto: Ondřej Hošt, Promi, Miroslav Malec, SPY, Blesk, Martin Svoboda, Jiří Urban, program k Misi, Martin Mašín.

 

Zpět na úvodní stránku