Muzikál Monte Cristo

Na realizaci muzikálu na motivy známého románu Alexandra Dumase staršího se podílely významné osobnosti naší umělecké scény, které v téměř stejném složení vytvořily mezinárodně úspěšný a po všech stránkách překrásný muzikál Dracula.
 
Hudbu k muzikálu Monte Cristo složil Karel Svoboda, choreografem a autorem libreta je Richard Hes, texty písní napsal Zdeněk Borovec. Kostýmy - asi tři stovky - navrhl Teodor Pištěk (držitel Oscara) spolu se svým synem Janem. Scénografem je ak. architekt Daniel Dvořák.
Režie se ujal přední (česko)slovenský režisér Jozef Bednárik ("Čo sa nepodarí mi, zachráni Svobodova famozná muzika, Hesova vynikajúca choreografia a výkony celého súboru" povedal žartom :-) )
 
Mercedes a Monte Cristo Titulní roli zpíval a hrál Daniel Hůlka (Edmond Dantes - hrabě Monte Cristo).
Alternoval Marian Vojko.
V dalších hlavních rolích diváci viděli Leonu Machálkovou (Mercedes, alternace Vanda Konečná), Ivetu Bartošovou (Haydée, alternace Zuza Ďurinová), Jiřího Korna (bankéř Danglars) a Karla Černocha (abbé Faria).
V dalších rolích se objevila Hana Křížková, Josef Zíma, Martin Pošta, Bohuš Matuš a Karel Fiala.
 
Muzikál se hrál v Kongresovém sále Kongresového centra v Praze. Slavnostní premiéra se uskutečnila ve středu 13. prosince  2000. První veřejné představení jsme shlédli 16. prosince 2000.

Představení přineslo romantickou podívanou s úžasnou scénou. Scéna vážila 88 tun, z toho 70 tun zabral bazén (24x4 metry), který na jevišti vytvářel iluzi moře včetně proměnlivosti hladiny. Odstraněním nevyužitých varhan se stalo jeviště mnohem prostornější než u Draculy.
 

Jak šel čas:
Daniel Hůlka - Monte Cristo
Monte Cristo - první veřejné představení 16. 12. 2000
Valentýnský Monte Cristo - 14. února 2001
Velikonoční neděle - 15. dubna 2001 - muzikál Monte Cristo a setkání členů fanclubu s Danem Hůlkou
Závěr druhé sezóny - 15. června 2002 - čtyřsté představení muzikálu
Derniéra - 21. prosince 2002
 
Odkazy
Monte Cristo - předehra (hudební ukázka)
Monte Cristo - CD
Monte Cristo - příběh
Monte Cristo - www.montecristo.cz - oficiální stránky muzikálu
 

Text: J.M., foto: MF Dnes, František Ortmann
 
Zpět na úvodní stránku
©WebMaster